sobota, 25 maja

Stowarzyszenie w Parku Tysiąclecia

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” ma nową siedzibę. Pracownicy i wolontariusze przenieśli się właśnie do budynku, który dotychczas nie miał gospodarza. Powstała w nim kawiarenka, z której dochód przekazany zostanie na potrzeby 200 podopiecznych. W pozostałych pomieszczeniach zaaranżowane zostaną pomieszczenia na warsztaty arystyczne.
To już kolejna zmiana adresu Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” – tym razem lokalizacja pozwoli na jeszcze większy rozwój i podejmowanie kolejnych aktywności. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie miejsca połączone z festynem. Plany na najbliższy czas, zgodnie z zapowiedzią Grzegorza Hryniewicza, prezesa Stowarzyszenia, są ambitne: pomoc chorym, rozwijanie zainteresowań i aktywizacja dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Wiele planów

Kawiarnia Stowarzyszenia czynna jest codziennie od godziny 11:00 do 19:00. Jeszcze w lipcu w siedzibie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów. W budynku w Parku Tysiąclecia działać będzie również centrum wolontariatu oraz magazyn na ofiarowane dary żywnościowe czy szkolne wyprawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *