piątek, 19 lipca

Akt wandalizmu na nowych ekranach akustycznych

Niedawno pojawiły się nowe ekrany akustyczne przy północnej trasie, a już zostały zniszczone. Mieszkańcy nie kryją oburzenia.

  1. Nowe ekrany akustyczne zniszczone
  2. Pogromcy bazgrołów – Zielona Góra

Dziś graffiti to swego rodzaju sztuka, którą można wykorzystać w dobrym celu, upiększając niejedno miejsce. Nie godzimy się jednak na niszczenie publicznego mienia, jak to miało miejsce w przypadku dopiero co postawionych ekranów akustycznych przy północnej trasie.

 Nowe ekrany akustyczne zniszczone

Ekrany akustyczne – inaczej zwane także ekranami dźwiękochłonnymi – to sztuczne rozwiązania, które ustawia się pomiędzy źródłem hałasu a danym punktem. Najczęściej stawia się je przy trasach szybkiego ruchu, by hałas z ulicy nie docierał w dużym natężeniu do okolicznych domostw. Takie ekrany postawiono niedawno na północnej trasie i już zostały zniszczone. Na przeszkodzie dźwiękochłonnej pojawiły się bazgroły wykonane za pomocą spray’u.

Mieszkańcy, którzy tę inwestycję wybrali w obywatelskim budżecie, nie kryją oburzenia. O ile niektóre bazgroły można skutecznie usunąć, o tyle trudno zazwyczaj ująć sprawców.

Pogromcy bazgrołów – Zielona Góra

Zielonogórska grupa Pogromcy Bazgrołów działa w mieście od kilku lat. Ich zadaniem jest walka z bazgrołami, które skutecznie usuwają. Jednakże to nie wystarczy, ponieważ wandale w dalszym ciągu niszczą mienie publiczne. W tym przypadku wypadałoby wprowadzić pewne legislacyjne zmiany, które ukróciłyby działania tego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *