niedziela, 29 maja

Stowarzyszenie w Parku Tysiąclecia

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” ma nową siedzibę. Pracownicy i wolontariusze przenieśli się właśnie do budynku, który dotychczas nie miał gospodarza. Powstała w nim kawiarenka, z której dochód przekazany zostanie na potrzeby 200 podopiecznych. W pozostałych pomieszczeniach zaaranżowane zostaną pomieszczenia na warsztaty arystyczne.
To już kolejna zmiana adresu Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” – tym razem lokalizacja pozwoli na jeszcze większy rozwój i podejmowanie kolejnych aktywności. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie miejsca połączone z festynem. Plany na najbliższy czas, zgodnie z zapowiedzią Grzegorza Hryniewicza, prezesa Stowarzyszenia, są ambitne: pomoc chorym, rozwijanie zainteresowań i aktywizacja dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Wiele planów

Kawiarnia Stowarzyszenia czynna jest codziennie od godziny 11:00 do 19:00. Jeszcze w lipcu w siedzibie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów. W budynku w Parku Tysiąclecia działać będzie również centrum wolontariatu oraz magazyn na ofiarowane dary żywnościowe czy szkolne wyprawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *